Ņina Hruščova: Pēdējais 'siloviks'?
Foto: Reuters/Scanpix
Prezidenta Vladimira Putina režīms ir tikpat noslēpumains kā jebkurš cits, kas jelkad ir valdījis Krievijā, un nu esam nonākuši līdz jaunai mistērijai. Vai Igors Sečins – iespējams, visietekmīgākais no Sanktpēterburgas "silovikiem", kas pirms 18 gadiem palīdzēja nodibināt Putina režīmu, – kritīs?

"Siloviki" – pelēkie vīriņi, kas nākuši no drošības un militārā aparāta, Krievijā ir valdījuši visu pēdējo paaudzi. Sečinam KGB bija iespaidīgāka karjera nekā pašam Putinam, un viņš ir ieņēmis daudzus svarīgus amatus sava patrona administrācijā. Kopš 2012. gada viņš ir valstij piederošā naftas milža "Rosņeft" izpilddirektors – Krievijas trešā lielākā uzņēmuma (pēc "Gazprom" un "Lukoil"), kura valdes priekšsēdētājs kopš septembra ir kādreizējas Vācijas kanclers Gerhards Šrēders.

Sečina vadībā "Rosņeft" ir kļuvis par valsti valstī ar ceturtdaļmiljonu darbinieku, 65 miljardu dolāru ieņēmumiem un 50 filiālēm Krievijā un ārvalstīs – tikpat, cik "Gazprom". Turklāt "Rosņeft", pat vēl lielākā mērā nekā "Gazprom", ir bijis Putina sistēmas "modus operandi" celmlauzis kopš 2004. gada, kad pārņēma "Yukos" aktīvus, kas sekoja uzņēmuma vadītāja Mihaila Hodorkovska, Putina pretinieka, ieslodzīšanai, apsūdzot viņu krāpšanā un izšķērdēšanā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!