Foto: LETA

Līdz Saeimas vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā deviņi mēneši, un politiskajām partijām drīzumā būtu jāsāk formulēt savas vēlēšanu programmas. Jaunizveidotās partijas komplektēs entuziastu pilnas darba grupas, kurās tiks apspriestas radikālas pieejas ieilgušu problēmu risinājumam. Pieredzējušie kampaņas dalībnieki, vecās partijas, sijās un vētīs aptauju datus, cenšoties sabalansēt sponsoru prasības ar sabiedrības, it īpaši pensionāru, kuri 2022. gada Saeimas vēlēšanās veidos lielāko daļu reālo vēlētāju (tie, kuri balsos), vēlmēm.

Dažos gadījumos partiju programmas rakstīs konsultanti, līdzīgi kā augstskolās, kur vienmēr ir neliels skaits studentu, kas būs gatavi nopirkt studiju darbu, nevis pieliks pūles un paši lasīs, domās un rakstīs.

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) iesniedzamās obligātās īsās 4000 rakstzīmju partiju programmas bieži vien ir tikai deklaratīvu un banālu izteicienu virknējums. Tomēr garās programmas, kuras lielākā daļa partiju, diemžēl ne visas, uzraksta, parāda to, cik nopietna ir to attieksme pret valsts pārvaldi. Partiju mazākums mēģina arī aprēķināt, cik izmaksātu viņu piedāvātās reformas nodokļu, veselības un izglītības sistēmai. Tās, kurām nav reālu cerību iekļūt valdībā, vienkārši izvirza neprātīgus un nerealizējamus priekšlikumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!