Par 4. industriālo revolūciju un par to, ka informācijas tehnoloģijas kardināli maina pasauli, kurā dzīvojam, tiek runāts daudz. Notiekošā mērogu var ilustrēt ar dažiem faktiem. Piemēram, 90% no visiem digitalizētajiem datiem ir radīti pēdējo divu gadu laikā. Nākamo divu gadu laikā tiks radīti 40 zetabaiti datu – tas līdzinās četriem miljoniem gadu HD video ierakstu jeb piecu miljardu ASV kongresa bibliotēku krājumiem. Taču tikai 10% no visiem datiem tiek ievākti viegli analizējamā formātā.
Arvien vairāk uzņēmumu izmanto tā saucamos lielos datus, lai radītu milzīgu ekonomisko vērtību. Tā šā gada februārī Šveices farmācijas gigants "Roche" iegādājās tikai pirms sešiem gadiem izveidoto kompāniju "Flatiron Health" par 1,9 miljardiem ASV dolāru. "Flatiron Health" ir datu uzņēmums, kas, izmantojot partnerattiecības ar onkoloģijas klīnikām un lielākajiem medicīnas pētniecības centriem, iegūst gan strukturētus, gan nestrukturētus ar onkoloģiju saistītus datus. Izmantojot savu analītisko kapacitāti, apvienojumā ar elektroniskajiem medicīnisko ierakstu datiem tas iegūst reālajā pieredzē balstītus secinājumus un rekomendācijas.
Pirms desmit gadiem četras vērtīgākās kompānijas pasaulē bija "Exxon Mobil", "Petrochina", "General Electric" un "Gazprom". Šodien tās ir "Apple", "Alphabet" ("Google"), "Microsoft" un "Amazon".