Vladimirs Inozemcevs: Ko Putinam devušas 'neefektīvās' sankcijas
Foto: Sputnik/Scanpix/LETA
Neraugoties uz to, ka teju ik nedēļu dzirdam vai nu par jaunām sankcijām pret Krieviju, vai par kārtējo iniciatīvu to ieviešanai, Maskavas un Rietumvalstu galvaspilsētu biznesa attiecības nav pārrautas. Eiropas līderi apmeklē nozīmīgus ekonomikas forumus Krievijā, vācu finansisti un rūpnieki veiksmīgi pretojas jaunā projekta "Nord Stream 2" kritiķiem, Rietumu bankas joprojām ir Krievijas valsts rubļu (līdz 34%) un lielo Krievijas korporāciju valūtas parāda vairāk nekā 200 miljardu ASV dolāru apmērā turētājas.

Laiku pa laikam politiķi Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs ķīvējas, oponentus vainojot sadarbībā ar Krieviju vai pārliekā maigumā pret to. Vai šādā gadījumā drīkst sacīt, ka sankcijas ir neefektīvas? Ka to ieviešana bija kļūda? Un ka tuvākā vai tālākā nākotnē tās vienalga nāksies atcelt, pat neraugoties uz to, ka tās nesasniegs iniciatoru izvirzītos mērķus?

Man šķiet, ka uz diviem pirmajiem jautājumiem jau tagad varam atbildēt apstiprinoši, savukārt atbilde uz trešo nav tik acīmredzama.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!