Darbojoties nebanku finanšu pakalpojumu sniegšanā, uzņēmējiem ļoti labi nākas sajust ekonomisko temperatūru vēl krietni pirms Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) kārtējiem publiskotajiem datiem. Pagājušais gads ir iezīmējis izaugsmes tempu pazemināšanos gan pasaulē, gan arī Latvijā, kas kā maza un atvērta ekonomika ir būtiski atkarīga no globālajām ekonomiskajām svārstībām.
Globālais fons visumā nav labvēlīgs stabilai izaugsmei: valda ģeopolitiskā neskaidrība, konfliktu draudi, tirdzniecības karš starp divām lielākajām pasaules ekonomikām (gan ar decembra vidū panāktu pamieru jeb vienošanos par jaunu muitas tarifu nepiemērošanu), ilgais un sāpīgais "Brexit" process utt. CSP dati par pagājušā gada trešo ceturksni rāda, ka Latvijas IKP gada laikā ir audzis tikai par 2,9%. Jaunākās koriģētās Latvijas Bankas un lielo komercbanku prognozes kopumā sola vairs tikai ap 2,5% IKP pieaugumu.
Eksporta apjoms, salīdzinot 2019. gada pirmos desmit mēnešus ar attiecīgu periodu 2018. gadā, ir pieaudzis par nieka 0,6%. Jāatzīst, ka arī nebanku aizdevēju nozarē ir jūtama kopējā bremzēšanās – procesi kļūst lēnāki, klienti nav gatavi ņemt kredītus biznesa paplašināšanai pat uz ļoti izdevīgiem nosacījumiem, ir vairāk iesniegumu līgumu termiņu pagarināšanai. Īpaši skarbi pērn klājies kokapstrādes nozarei, kas "Erst Finance" portfelī veido būtisku daļu – pirmajos trīs ceturkšņos attiecībā pret to pašu laikposmu 2018. gadā koksnes un koka izstrādājumu ražošana samazinājās par 2,7%. Nozares eksports attiecīgi laikā no oktobra līdz oktobrim ir krities pat par 12,4%!