Delfi foto misc. - 74998
Foto: Reuters/Scanpix/LETA
1950. gadā Eiropa bija dziļā krīzē: vēl arvien fiziski un ekonomiski izpostīta pēc Otrā pasaules kara, bet politiski — meklējot risinājumu tam, lai kara šausmas nekad vairs neatkārtotos. Tie bija grūti laiki, kad Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmanis 9. maijā nāca klajā ar savu redzējumu par to, kā Eiropa varētu sasniegt šo mērķi, proti, izveidot kopīgas iestādes, lai karš būtu ne tikai neiedomājams, bet arī praktiski neiespējams. Viņa vārdi mainīja vēstures gaitu un ielika pamatus, uz kuriem gan viņa laikabiedri, gan nākamās paaudzes būvēja to Eiropas Savienību, kādā dzīvojam šodien.

Šūmaņa deklarācijas 70. gadadienā Eiropa pieredz vēl vienu krīzi. Aizvadītajos mēnešos mūsu kontinentā koronavīruss prasījis vairāk nekā 100 000 dzīvību. Simtiem miljonu cilvēku ikdienas dzīvē saskārušies ar vēl nepieredzētiem ierobežojumiem, kuru mērķis ir apturēt vīrusa izplatīšanos.

Mūsu kā triju galveno ES iestāžu vadītāju domas šodien pirmām kārtām ir ar visiem tiem, kuri zaudējuši tuviniekus. Mūsu pateicība visiem neatliekami svarīgo darbu darītājiem, kuri turpināja strādāt šīs krīzes laikā. Tiem, kuri mūsu slimnīcās un aprūpes namos bija pirmajās līnijās, cīnoties par dzīvību glābšanu. Arī piegādes mašīnu šoferiem, veikalu darbiniekiem, policistiem — visiem, kuru darbs nodrošina ikdienas dzīves turpināšanos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!