Aidis Tomsons: Covid radītais kārdinājums
Foto: LETA
Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai būs pieejami 2 miljardi. Vai esat pamanījuši, ka jau tagad sociālajos tīklos šo ziņu pavada aizdomu ēna – cik godīgi un caurskatāmi nauda tiks sadalīta? Kad ļaudis man par to jautājuši “Brīvajā mikrofonā”, esmu atbildējis, ka tā būs žurnālistu atbildība sekot līdzi, lai viss notiek maksimāli godprātīgi. Tomēr, vērojot, kas pēdējās dienās notiek ap Latvijas TV un Radio, mani pārņem nepatīkamas priekšnojautas – vai mēs vispār būsim morāli tiesīgi par to runāt? Lūdzu, pārlieciniet mani, ka es velti raizējos! Izklāstīšu savas bažas.

Saeimā šobrīd tiek apspriests sabiedrisko mediju likumprojekts, kas starp daudzām citām izmaiņām arī paredz nākotnē vienota sabiedriskā medija izveidi. Pirms vairākiem gadiem es paudu savus iebildumus, jo man likās nepieņemams veids, kā notika darbs pie koncepcijas izstrādes. Tas nenozīmē, ka esmu konceptuāli pret abu mediju apvienošanu – ja tas tiek kvalitatīvi izdarīts VISU klausītāju, skatītāju un lasītāju interesēs, tad tas ir labi.

Vienkārši tajā laikā izstājos no izveidotās darba grupas, jo redzēju, ka Latvijas Radio vajadzības tiek ignorētas un pret radio izturējās kā pret otršķirīgu, mazsvarīgu mediju (mans subjektīvais viedoklis, kuram vēlāk pievienojās pārējais radio kolektīvs).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!