Marta Rībele: Ikgadējās debates par stāvokli Eiropas Savienībā. Ko sagaida Latvijas vēlētāji?
Foto: Publicitātes attēli

Tiem, kuriem rūp ES, tai skaitā – Latvijas nākotne, trešdien būtu jāpaseko ikgadējām debatēm par stāvokli ES jeb #soteu – nozīmīgākajam brīdim, kad ES "valdības" Eiropas Komisijas (EK) vadītāja atskaitās par paveikto un iezīmē plānus Eiropas Parlamenta (EP) jeb pilsoņu pārstāvju priekšā. Paredzams, ka galvenā tēma būs Covid-19 krīzes seku novēršana. Ko sagaida Latvijas vēlētāji?

EK priekšēdētājai Urzulai fon der Leienai šīs būs pirmās debates par stāvokli ES. EP septembra plenārsesija, kad tās parasti notiek, paaugstinātā Covid -19 riska dēļ gan pārceltas no Strasbūras uz Briseli. Pirmo reizi debates par stāvokli ES notika 2010. gadā, un tajās bieži izskan būtiski ES jaunumi, piemēram, 2018.gadā toreizējais EK priekšsēdētājs Žans Klods Junkers nāca klajā ar priekšlikumu atteikties no sezonālās laika maiņas Kaut gan EP savu atbalstu jau paudis, šis jautājums tagad iestrēdzis dalībvalstu sarunās.

Šoreiz EK vadītāja atskaitīsies par paveikto, cenšoties mazināt Covid-19 izraisīto veselības un ekonomikas krīzi, un iepazīstinās ar savu redzējumu nākotnei par ekonomikas atveseļošanu, cīņu pret klimata pārmaiņām un stāvokli Eiropas kaimiņvalstīs. EP politisko grupu vadītāji savās atbildēs novērtēs EK darbu un izklāstīs savu viedokli par tās prioritātēm 2021. gadā. EP deputāti jau pauduši, ka īstermiņa atkopšanās pasākumi nedrīkst notikt uz ilgtermiņa ieguldījumu rēķina.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!