Aigars Štokenbergs
Foto: LETA

Viņš ir nojūdzies, tā es nodomāju 2018. gada 24. augusta vakarā, kad Rodžers Voterss jau kādu pusotru stundu bija lidinājis piepūšamas cūkas ar uzrakstu "Nezaudē cilvēcību", izkliedzot aicinājumu atpisties (fuck off) visiem, kas atrodas šajā koncertā un uzskata, ka viņa pienākums ir vienkārši spēlēt savas dziesmas un neskart politiku. Savukārt gabals nr. 20 šovā "Brain Damage" bija veltīts Sidam Baretam, kurš nojūdzās un nokļuva Mēness tumšajā pusē.

Atbilstoši fotogrāfijai, kas tika ievietota 1973. gada mūzikas albuma vāciņos, Mēness tumšajā pusē jeb vājprātā, kuru neredzam, bet kurš vienmēr mums ir blakus, atrodas trīs Gīzas piramīdas. No šī skatpunkta Īlona Maska tvīts, ka tās uzbūvējuši citplanētieši, varētu būt patiess.

Citādi ir ar piramīdām uz Zemes. Drīz vien pēc tam, kad primāti iemācījās iekurt ugunskuru un izgatavot pirmo akmens cirvi, viņi izdarīja to, kas atšķir mūs no dzīvniekiem un putniem, – sāka apbedīt mirušos – un turpina to darīt ar pieaugošu bijību. Ikviens no mums ir apbrīnojis bebru spēju uzcelt māju ūdenī, stārķu spēju uzcelt māju staba galā un skudru spēju uzcelt 2,5 metrus augstu skudru pūzni, bet kapsētu viņiem nav. Mēs viegli varam aprēķināt, ka 5 milimetrus garas skudras spēj uzbūvēt piramīdu, kas ir 500 reizes augstāka par to augumu. Tādā gadījumā piramīda, ko uzbūvētu 1,75 metrus gari cilvēki, nelietojot nekādus darbarīkus, būtu 875 metrus augsta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!