Elīna Egle: Militārā rūpniecība – tautsaimniecības noturības un atveseļošanās pamats
Foto: LETA

Kopš gada sākuma ir noritējis aktīvs darbs pie industriālā klastera izveides sadarbībai ar Somijas uzņēmumu PATRIA, ko veicināja Somijas un Latvijas Aizsardzības ministru vienošanās par sadarbību jaunu bruņumašīnu sistēmu izstrādē. Uzņēmumu vēlmi rast jaunus sadarbības modeļus neietekmēja arī Covid 19 pandēmija.

Visapjomīgāk darbs noris ar metālapstrādes uzņēmumiem un parakstīts jau pirmais līgums par sadarbību. Manuprāt, šogad izveidotais industriālais klasteris 6x6 bruņumašīnu ražošanai ir uzskatāms piemērs, kā stratēģisku partnerību ietvaros iesaistīt Latvijas duālo tehnoloģiju un produktu ražotājus starptautiskās vērtību ķēdēs un drošās piegādēs nacionālās armijas vajadzībām.

Ķīniešu filozofs Konfūcijs ir teicis: "valdību raksturo pietiekams pārtikas daudzums, militārā aprīkojuma pietiekamība un cilvēku uzticēšanās valdniekam". Analizējot šo atziņu, varam pārliecināties, cik lielā mērā tā ir aktuāla mūsdienās, laikā, kad pasaulē noris cīņa ar globālu pandēmiju, bet Latvijas ekonomikas noturība un iedzīvotāju labklājība ir apdraudēta. Mūsdienās pārtikas daudzumu varam saistīt ar labklājību un veselības aprūpes pieejamību kopumā, militārā aprīkojuma pietiekamība – starptautiskā drošības arhitektūra, armijas un drošības iestāžu gatavība un aprīkojums. Savukārt par iedzīvotāju uzticēšanos cīnās politiskā un publiskā pārvalde pat visdemokrātiskākajās valstīs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!