Pauls Ābele: Savienotie trauki – cilvēks, uzņēmums, sabiedrība
Foto: Privātais arhīvs
Covid-19 pandēmijas apstākļos dzīvojam jau gadu. Tomēr vīrusa izplatība nerimstas, tāpat kā nemazinās arī tā noliedzēju pulks. To varētu ignorēt, ja vien sekas nebūtu tik smagas. Protams, ne visi tās izjūt un attiecīgi uztver vienādi. Kādam lielākā problēma ir slēgtie veikali. Kādam –attālinātās mācības bērniem. Un ir daudzi, kuriem šobrīd būtiski samazinājušies mājsaimniecības ienākumi, radot biedējošu neskaidrību par nākotni.

Tomēr, lai cik grūtas, tās ir ar laiku pārvaramas sekas. Un ir tās pandēmijas sekas, ko ikdienā uz saviem pleciem izjūt mediķi frontes pirmajās līnijās, ko izjūt ikviens, kuram šajā laikā dažādu iemeslu dēļ ir jāvēršas pie mediķiem pēc palīdzības. Un tie, kuriem diemžēl uz mūžu jāatvadās no saviem tuviniekiem, draugiem, kolēģiem. Iespējams, tāpēc, ka medicīnas sistēma ir bijusi pārslogota cīņā ar vīrusu.

Manuprāt, šīs sekas ļoti uzskatāmi tiek atspoguļotas gan ziņu raidījumos un dokumentālajās filmās, gan ārstu ierakstos sociālajos tīklos, gan pašu pacientu stāstos par redzēto un piedzīvoto. Informācijas ir daudz, tikai jāgrib iedziļināties un saprast, ka katra būtiskākais pienākums šobrīd ir palīdzēt uzturēt strādāt spējīgu veselības aprūpes sistēmu, kas bez kavēšanās var sniegt ārstniecības pakalpojumus ikvienam, kuram tie nepieciešami. Pretējā gadījumā sekas daudziem būs neatgriezeniskas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!