Dace Melbārde: Eiropas atbilde cīņā par cilvēku prātiem
Foto: LETA

Janvāra notikumi ASV, kad saniknots pūlis ielauzās Kapitolijā, ir tikai kārtējais uzskatāmais apliecinājums bīstamībai, kāda rodas, ja interneta platformas un sociālos medijus apzināti izvēlas izmantot dezinformācijas izplatīšanai, sabiedrības šķelšanai un kūdīšanai. Pēdējos gados vairākkārt esam pārliecinājušies, ka regulējuma neesamība šajā digitālajā publiskajā telpā ir bīstama demokrātijai, sabiedrības drošībai un veselībai.

Tāpēc Eiropas Savienības (ES) līmenī ir jārod tāds mehānisms, lai vairs nepieļautu, ka tehnoloģiju radītās iespējas tiek izmantotas negodīgu, savtīgu un noziedzīgu mērķu sasniegšanai. Vienlaikus ir jāatrod līdzsvars starp privātumu, izteiksmes brīvību un atbildību. Tas nav viegls uzdevums, taču tas ir sabiedrības labklājības un valsts drošības jautājums.

Pagājušā gada nogalē Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar divu regulu priekšlikumiem, kuru mērķis ir veidot drošāku un godīgāku digitālo vidi. Diskusijas par priekšlikumiem ES Padomē un Eiropas Parlamentā (EP) paredzamas īpaši asas. EP strādāsim pie tā, lai iecerētais regulējums kļūtu par stingrākajiem digitālās vides noteikumiem demokrātiskajā pasaulē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!