Digitālo prasmju pilnveide vairs nav tikai šauras jomas jautājums, tas skar ikvienu gan darbā, gan ikdienā. Aizvadītais gads ir apliecinājums tam, ka sabiedrības digitālā transformācija norisinājusies daudz straujāk, nekā prognozēts jebkad agrāk.
Pārmaiņas iet roku rokā ar aktuālajām un nākotnes darba tirgus tendencēm. Vismaz puse no Pasaules ekonomikas foruma definētajām TOP10 prasmēm, kas būs pieprasītas 2025. gadā, ir cieši saistītas ar tehnoloģijām. Tās ir tehnoloģiju pielietošana un monitorings, dizains un programmēšana, analītiskā domāšana un inovācijas, kā arī spēja risināt sarežģītus uzdevumus.
Ja iepriekš cilvēkus nācās pārliecināt apgūt digitālās prasmes, tad tagad daudzi paši saskaras ar nepieciešamību tās apgūt un praktiski pielietot. Tehnoloģiju attīstība un, kā pastiprinošs faktors, epidemioloģiskās drošības situācija, strauji veicinājusi sabiedrības digitalizācijas procesu, kas nākamo gadu laikā vēl turpināsies. Līdz ar to pašlaik augstā līmenī digitālās prasmes tiek pieprasītas pilnīgi visās nozarēs, kļūstot par arvien svarīgāku kompetenci un konkurences priekšrocību darba tirgū.