Jānis Taukačs: Piezīmes uz 'Pandoras dokumentu' malām
Foto: Publicitātes attēli
Nu jau pamazām jāsāk pierast pie riska, ka kādā brīdī žurnālisti iegūs dokumentus no advokātu birojiem vai citiem pakalpojumu sniedzējiem vai ka Šveice parakstīs līgumu par informācijas nodošanu nodokļu administrācijām par attiecīgo valstu rezidentu kontiem Šveices bankās.

Jā, arī informācija par Latvijas rezidentiem ātri vien var nokļūt pie VID. Cita lieta, ka pazust no VID redzesloka ir samērā vienkārši – jādzīvo citā valstī vairāk par pusgadu gada laikā un deklarētajai dzīvesvietai nevajadzētu būt Latvijā. Ir aplikācijas, kas automātiski uzskaita dienas nodokļu rezidences pierādīšanas vajadzībām. Tas gan negarantē, ka, no vilka (Latvijas) skrienot, lācim neuzskriesi. Tāpēc savlaicīga izpēte var noderēt.

Advokātu biroju klientiem un dažādiem konsultantiem ir pienākums ziņot nodokļu administrācijām par agresīvām nodokļu shēmām, kas, papētot dziļāk, šķiet visai ikdienišķas. Vai pasaule jūk prātā? Šķiet, ka, tieši otrādi, tā kļūst labāka ar katru šādu skandālu, kādi ir Paradīzes dokumenti. Un man nemaz nebūs jāgaida uz nākamo paaudzi, kad biznesā veiksmīgāk konkurēs tie, kas būs caurskatāmi un ilgtspējīgi domājoši. Par to vienā no podkāsta "Tax Stories" sērijām runāja arī pasaulē lielākās atjaunīgo energoresursu kompānijas "Orsted" viceprezidents Karls Berlins [1].

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!