jendzis
Foto: Privātais arhīvs

Pēdējo divu gadu laikā nereti no politiķiem un ārpus viesmīlības nozares strādājošajiem esmu saņēmis neizpratni un jautājumus, kuri satur tikai vienu domu – ko jūs tur ņematies par tiem ierobežojumiem, jūs taču saņemat valsts atbalstu…Turklāt visi jau sen ir lietas kursā, ka naudas Latvijā ir tik daudz kā nekad un, ja tic premjerministram Krišjānim Kariņam, tad dažādos valsts atbalstos uzņēmumiem esot izmaksāti 2 miljardi eiro!?

Šādos brīžos man nākas atkal un atkal dziļi ievilkt elpu un stāstīt stāstu, ko šķiet, ka zinu jau no galvas, jo Covid-19 pandēmijas laikā dažāda līmeņa sapulcēs un individuālās tikšanās reizēs esmu stāstījis neskaitāmas reizes. Un tas sākas ar vārdiem – uzņēmējs nav "simtlatnieku" programmas mērķauditorija un dīkdienis...

Uzņēmējs tāpēc ir uzņēmējs, ka viņam patīk tas, ko viņš dara . Uzņēmējs strādā, jo darbs ir viņa sirdslieta un dzīvesveids, nevis tikai naudas ieguves avots. Viņš ir pašmotivēts un gatavs cīnīties par savu lietu līdz pēdējam, tāpēc viņš strādā nevis no 8.00 līdz 17.00, bet 24/7. Uzņēmējs nevēlas dzīvot uz pabalstiem, viņš vēlas strādāt un dot darbu arī citiem, viņš vēlas attīstīties, nevis eksistēt. Jo īpaši mazais un vidējais bizness, kas veido 80% no visiem Latvijas uzņēmumiem un ir nozīmīga valsts tautsaimniecības daļa. Tikai tūrisma, viesu izmitināšanas, ēdināšanas, skaistumkopšanas un sporta nozares pirms Covid pandēmijas apgrozīja 2 miljardus eiro gadā, veidojot vairāk nekā 4% no mūsu valsts IKP un nodrošinot darbu vairāk nekā 100 tūkst. ģimeņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!