Andis Kudors: Maskavas patriarhāts un karš Ukrainā
Foto: LETA
2014. gada 18. martā, tikko pēc Krimas nelikumīgās pievienošanas Krievijai dokumentu parakstīšanas, Putins teica: "Un šajā sakarā es vēlos pateikties ukraiņu militārpersonām, un tas nav mazs kontingents – 22 tūkstoši cilvēku ar pilnu apbruņojumu. Es vēlos pateikties tām Ukrainas militārpersonām, kuras negāja uz asinsizliešanu un neaptraipīja sevi ar asinīm."

Putins izteica morālu vērtējumu, norādot – ja Ukrainas karavīri būtu atbilstoši zvērestam aizsargājuši savas valsts teritoriālo integritāti, tad būtu "aptraipījuši sevi ar asinīm". Tas būtu tas pats, ja Hitlers teiktu – paldies sarkanarmiešiem, kuri padevās un nekaroja pret nacistisko Vāciju, un neaptraipīja sevi ar asinīm...

Šādi vēstījumi Kremlim nepalīdzēja karā Donbasā, jo, sākot no 2014. gada, Ukrainas spēki sāka aizstāvēt savu zemi un drosmīgi dara to līdz pat šodienai. Kara laikā vienmēr tiek mēģināts uzrunāt pretējās puses kareivjus, virsniekus un civilās personas, lai noskaņotu padoties. Vai Krievu pareizticīgā baznīca (KPB) ir palīdzējusi Kremlim uzrunāt ukraiņus un krievus šajā kontekstā? Jā. Palīdzība izpaudās kā aicinājumi nekarot pret Krievijas "miera uzturētājiem" 2014. gadā, un līdzīga komunikācija turpinās arī šogad.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!