Delfi foto misc. - 81470
Foto: Privātais arhīvs
Dažādu starptautiski noteiktu sankciju ievērošana agrāk galvenokārt satrauca tikai finanšu iestādes. Tomēr Krievijas iebrukums Ukrainā to ir mainījis. Par potenciālu sankciju pārkāpēju var kļūt teju jebkurš uzņēmums. Izejvielu iepirkšana, sadarbības partneri, šo partneru sadarbības partneri un naudas plūsma – pat vienkāršots biznesa tīkls, īpaši starptautiskajā tirgū, šobrīd prasa rūpīgu un detalizētu analīzi, lai uzņēmums, pašam to nevēloties, nekļūtu par sankciju pārkāpēju.

Kopš iebrukuma Ukrainā, kas sākās 24. februārī, arvien vairāk uzņēmumu, kas darbojas ārpus finanšu pakalpojumu sektora, meklē risinājumus, kā nodrošināties, lai to darbība atbilstu visām sankciju prasībām. Kā rāda "Ondato" dati, tas attiecas teju uz jebkuras nozares uzņēmumu, īpaši tiem, kas strādā starptautiskā mērogā.

Šāda tendence ir loģiska un saprotama, ne vien ņemot vērā morālos apsvērumus un smago situāciju Ukrainā, bet arī pragmatiskas uzņēmumu rūpes par sava biznesa funkcionalitāti. Sankciju sarakstā iekļauto organizāciju un personu skaits arvien aug. Vienlaikus saprotamu iemeslu dēļ pieaug arī atbildīgo iestāžu rīkoto sankciju ievērošanas atbilstības pārbaužu skaits, piemēram, kā liecina "Ondato" dati, 2022. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar to pašu periodu gadu iepriekš, īstenots divtik daudz šādu pārbaužu. Tas īpaši attiecas uz konkrētām nozarēm, tostarp importa un eksporta, loģistikas un ražošanas, pat preču un preču tirdzniecības uzņēmumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!