Pašreiz, kad tuvojas aktīvā tūrisma sezona, tā ne par ko labu neliecina viesmīlības un ēdināšanas nozarei. Iepriekš noteiktie stingrie ierobežojumi saistībā ar Covid-19 pandēmiju un tagad aktuālais Krievijas iebrukums Ukrainā, daudziem uzņēmējiem liek pārskatīt savas iespējas turpināt darbību, jo tūristu skaita kritums un korporatīvo pasākumu atcelšana, plānotās izaugsmes un atjaunošanās vietā, sola vēl vismaz vienu smagu gadu viesmīlības nozarei.
Kā vienu no risinājumiem vēl pirms pandēmijas sākuma daudzi saskatīja iespējā noslēgt ģenerālvienošanos. Tā paredzēja, ka tolaik aptuveni 25 tūkstošiem ēdināšanas jomā un vēl neskaitāmam skaitam viesnīcās un viesu namos strādājošajiem, būs ne tikai Darba likumā noteiktā samazinātā likme par virsstundām, bet arī valsts Finanšu ministrijas personā bija gatava nākt pretī un parakstījusi vienošanās par 12% pievienotās vērtības likmi, tādējādi palīdzot cīnīties ar ēnu ekonomiku un nodrošinot vienlīdzīgākus apstākļus visiem nozarē strādājošajiem.
Savukārt izstrādātie noteikumi visu viesmīlības nozarē iesaistīto profesiju darbinieku minimālās algas celšanai, pielāgojot to ne tikai kvalifikācijai, bet arī reģioniem un veicot aprēķinus ar īpašiem koeficientiem, palīdzētu arī darbiniekiem celt savus ikmēneša ienākumus.