Krievijas karš pret Ukrainu, Covid-19 pandēmija, kā arī fiziskie un kiberuzbrukumi kritiskajai infrastruktūrai ir atklājuši pasaules ekonomikas neaizsargātību. Lai nodrošinātu mūsu iedzīvotāju drošību un labklājību, ilgtnespējīga atkarība jāaizstāj ar līdzsvarotām partnerībām. Mums jāsadarbojas ar tādiem partneriem, kuriem varam uzticēties, nevis ar tiem, kas mūsu uzticību izmanto kā ieroci. Mums kā demokrātijām kopā apņēmīgi jāstājas pret autokrātiju, lai aizstāvētu mūsu vērtības un veidotu globālās ekonomikas nākotni.
Šī apņemšanās ir pamatā Globālajai vārtejai – 300 miljardu eiro vērtai Eiropas Savienības ieguldījumu paketei, kuras mērķis ir palīdzēt atjaunot uz noteikumiem balstītu starptautisko un ekonomisko globālo kārtību. Laista klajā gandrīz pirms gada, tā iemieso pieeju, kuru Igaunija sākusi izmantot krietni agrāk par daudziem citiem, – uzticamu savienojamību. Pieeju, kura būtu jāizmanto vēl steidzamāk Krievijas nepamatotās agresijas un rupju starptautisko tiesību pārkāpumu dēļ.
Mēs aizstājam Krievijas fosilo kurināmo ar noturīgām piegādes ķēdēm, kas veicina zaļo pārkārtošanos un novērš jaunas atkarības iespēju. Mēs atbalstām atvērtu, drošu un uz cilvēku vērstu digitālo sabiedrību, kas atspoguļo mūsu demokrātiskās vērtības un standartus. Mēs turpinām iesaistīt savus partnerus, kuri vēlas mums pievienoties, lai veidotu brīvu, pārtikušu un ilgtspējīgu nākotni. Šajā ceļā mēs saskaramies ar izvēli: vai esam gatavi piemaksāt par uzticamību, vai arī ne? Eiropas vēstījums ir skaidrs: uzticamību var iegūt, maksājot zināmu cenu, taču tā ir cena, ko vērts maksāt. Brīvība ir nenovērtējama.