Urzula fon der Leiena, Olafs Šolcs: Māršala plāns Ukrainai
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ukraiņi ir parādījuši neaprakstāmu drosmi. Viņu apņēmība un izturība, cīnoties pret šo starptautisko tiesību pārkāpumu, ir tikpat iespaidīga. Tieši Ukrainas izrādītās drosmes dēļ mēs pulcēsimies 25. oktobrī Berlīnē, kur ar ekspertiem plānojam apspriest, kā starptautiskā sabiedrība var vislabāk palīdzēt Ukrainai un to atbalstīt atjaunošanas procesā.

Veids, kādā Ukraina tiks atjaunota, ietekmēs tās kā valsts nākotni. Vai tā būs valsts, kuras pamatā ir tiesiskums un spēcīgas iestādes? Vai tai būs dinamiska un moderna ekonomika? Vai tā būs rosīga demokrātija, kas veido daļu no Eiropas? Lai gan vienmēr jāuzmanās ar vēsturiskiem salīdzinājumiem, būtībā ir runa par jauna Māršala plāna izveidi 21. gadsimtam. Šis uzdevums prasīs vairāku paaudžu darbu, un tas jāsāk tagad.

Ko mēs – un mūsu Ukrainas partneri – varam mācīties no iepriekšējās atjaunošanas pieredzes? Kā organizēt un finansēt šādu milzīgu ilgtermiņa projektu? Kādas struktūras ir vajadzīgas, lai nodrošinātu nepieciešamo pārredzamību un būtisko investoru uzticēšanos? Šie ir daži no jautājumiem, kurus plānojam apspriest otrdien Berlīnē ar ekspertiem un pārstāvjiem no Eiropas, G7, G20, starptautiskām organizācijām, pilsoniskās sabiedrības un – pirmām kārtām – Ukrainas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!