Ceturtās zinātniskās un tehnoloģiskās revolūcijas straujā attīstība, lielie dati, mākoņdatošana, blokķēdes, 5G un citu tehnoloģiju izmantošana ir padarījusi cilvēku pārvaldības digitalizāciju arvien acīmredzamāku. Angļu valodā tam ir radīs speciāls termins – intelligentization. Savukārt latviešu valodā tikai pavisam nesen Valsts valodas centrs ierosinājis šo jēdzienu atveidot kā "viediskošana". Kāpēc tieši "viediskošana"?
Angļu valodā bārds intelligent ir smart sinonīms, ko latviešu valodā visbiežāk tulkojam kā vieds. Ar intelligentization tiek domāta viedo tehnoloģiju ieviešana dažādos darba procesos, sistēmās, transportā, piemēram, viedās pašbraucošās mašīnas, dažādas viedās drošības sistēmas aviācijā, elektroniskā robežkontrole ar sejas atpazīšanas tehnoloģiju, un citos ikdienas pakalpojumos, lai uzlabotu attiecīgos procesus un padarītu tos pēc iespējas precīzākus, drošākus un ērtākus lietotājiem, tādēļ uzsvars šajā gadījumā ir uz jēdzienu viedās tehnoloģijas.
Jēdziena "viediskošana" attīstība meklējama pavisam nesen. Lai gan zinātniskajā literatūrā, pētniecībā pazīstamās Scopus un Web of Science datu bāzēs, pirmā publikācija datēta ar 1993. gadu saistībā ar programmatūras viediskošanu elektromagnētiskā lauka skaitliskajos aprēķinos, šis jēdziens tikai pēdējo dažu gadu laikā atrodams pasaulē vien dažos simtos publikāciju par šo tematu.