Delfi foto misc. - 82898
Foto: Privātais arhīvs
Latvijā finanšu pratības jēdziens ikdienas apritē ir ienācis tikai pirms 10 gadiem, un pētījumi rāda, ka sabiedrības zināšanas šajā jomā ar katru gadu arvien uzlabojas. Taču tas notiek pārāk lēni, lai varētu runāt par finansiāli stabilu sabiedrību, kas ir pietiekami prasmīga un elastīga savu finanšu resursu pārvaldībā, lai spētu pārvarēt dažādus ekonomikas satricinājumus, kā, piemēram, pandēmiju, bezdarba pieaugumu vai straujo inflāciju.

Sabiedrībā, kurā ir pieņemts, ka runāt par naudu un finansēm nav "labais tonis", ir diezgan izaicinoši audzināt finansiāli izglītotu jauno paaudzi. Daudzi jaunieši mācību laikā nesaņem skaidras un praksē pielietojamas instrukcijas par to, kā pareizi rīkoties ar naudu, plānot savu budžetu, veikt uzkrājumus, atbildīgi izmantot kreditēšanas pakalpojumus un citus finanšu instrumentus savu ilgtermiņa mērķu sasniegšanai.

Taču ieguldot laiku un resursus bērnu un jauniešu finanšu pratības stiprināšanā šodien, mēs nākotnē iegūsim sabiedrību, kas daudz veiksmīgāk spēs plānot savu, savas ģimenes budžetu, izpratīs nodokļu politiku un citus būtiskus jautājumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!