Atlantijas okeanaa
Foto: Privātais arhīvs
Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt pie summas, kuru tērēt par biļeti. Kā zināms, pirms sākt studēt vēstures grāmatu, esot jāpastudē tās autors – vēsturnieks. Angliski ekipētie būs pamanījuši, ka Pītersona harisma slēpjas viņa izsmalcinātajā runas manierē, taču gudri cilvēki brīdina, ka brīžiem nepieciešama imunitāte pret daiļrunību, lai piekļūtu vēstījuma būtībai.

Klīnisko psihologu Džordanu Pītersonu pazīstam, pateicoties viņa protestam pret Kanādas valdības regulējumu C-16 (2017) publiskajā telpā lietot transpersonu pieprasītos vietniekvārdus. Pītersons savu nostāju pamato šādi: viena lieta ir runātajā aizliegt kaitējumu nesošus vārdus, pavisam cita – likt lietot kāda indivīda nepamatoti pašizvirzītus jaunvārdus. Tā būtu absurda prakse, viņš saka, uzrunāt kādu ar "they" (viņi), ja šis džendermutants ir acīmredzami viens.

Ziņās lasu, ka Pītersona uzstāšanās centrā būšot viņa grāmata "Twelve Rules For Life" – sava veida pašpalīdzības rokasgrāmata pareizai dzīvošanai. Biļetes cena – no 40 līdz 100 eiro. Ideāli mērķauditorijai būtu jāatbilst grāmatas anotācijā minētajiem "jaunajiem cilvēkiem un jaunajiem vecākiem", kas man, fosilajam, padomju laiku līdzībās gandrīz ļauj teikt: "Lasījis neesmu, taču grāmata slikta."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!