MISC 2.0 - 25769
Foto: Privātais arhīvs
Savā neremdināmajā vēlmē pēc vieduma mūsdienu cilvēks ir kļuvis viegli ievainojams: apstākļos, kad viedam jābūt ne tikai telefonam, bet arī novērošanas kamerai, televizoram, putekļsūcējam, ledusskapim, trauku mašīnai un pat tējkannai, nākas meklēt atbildes uz sarežģītu jautājumu – kā panākt, lai Wi-Fi tīklos viena iekārta nebūtu pieejama citām? Jo viss ir tik drošs, cik drošs ir sistēmas vājākais posms: labas durvis nepasargā, ja ir nekam nederīgi logi, visstiprākā atslēga neglābj, ja žogā ir caurumi, un pat tējkanna var izrādīties plaši atvērti vārti uz datoru un visu sensitīvo informāciju, ko tas glabā jūsu mājvietā.

Vairums cilvēku pat nenojauš, ka kāds urķējas viņu saimniecībā

Wi-Fi ir kļuvis par mūsu ikdienu. Tas nodrošina virkni ērtību – no ātra un ērti lietojama interneta datorā un telefonā līdz iespējai ar viedtālruni kontrolēt viedās mājas ierīces. Pie Wi-Fi esam tā pieraduši, ka vairums cilvēku par to ikdienā vispār nedomā. Viens rūteris baro visu mājas ekosistēmu, to sargā parole, un cilvēks jūtas droši un mierīgi. 

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Nosaki "Delfi" auditorijas mīlētākos autorus "Delfi autoru balsojumā 2024"!Iepazīsties ar visiem autoriem un viņu saturu ŠEIT