Azartspēļu komersanti smēķēšanas aizlieguma vietā lūdza atļaut savās telpās ierīkot specializētas smēķētavas, lai tādējādi apmierinātu kā smēķējošo, tā nesmēķējošo apmeklētāju intereses un apkārt esošo iedzīvotāju vajadzības pēc klusuma – īpaši diennakts tumšajā laikā, kad pie bāru, naktsklubu, spēļu zāļu un citu izklaides vietu ārdurvīm smēķētāju pulciņi rada zināmu troksni.
Kārtējo reizi jāmin Igaunijas piemērs, kur bāriem un restorāniem ir noteiktas stingras prasības, bet ir iespēja ierīkot smēķētavas.
Nosakot pastiprinātas prasības gaisa ventilācijai, arī Latvijā tiktu nodrošināts, ka visi komersanti ieguldītu maksimālas pūles smēķēšanas kaitīgās ietekmes mazināšanai, turklāt visai droši var apgalvot, ka mazinātos iedzīvotāju sūdzību skaits par naktsmiera traucēšanu.
Ekonomikas ministrijā šobrīd tiek diskutēts par vides trokšņa regulējumu, kas aktualitāti ieguvis pēc pilsētnieku sūdzībām par klaigām, skaļu mūziku un huligānismu, kas īpaši raksturīgs naktsdzīvei. Iesaistītās puses diskutē par komersantu "atbildīgu trokšņošanu", kas ir jāsalāgo gan ar iedzīvotāju interesēm, gan dinamisku izklaides piedāvājumu galvaspilsētā. Izskanējusi arī iespējama speciālu smēķētavu izveides prasība, lai, kur iespējams, pārceltu smēķētājus no ielām uz iekštelpām un iekšpagalmiem.
Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) ir vērsusi Valsts policijas uzmanību iecerētajam regulējumam, jo nenovēršami veidosies problēmsituācijas, kas ir saistītas ar smēķēšanu uz ielas – drūzmēšanās, piedūmojums, troksnis, vairākkārtīgi palielināta slodze apsardzes darbiniekiem, veicot atkārtotu pārbaudi pie ieejas.
Kādēļ izklaides vietu apmeklētāji ir spiesti iet uz ielas smēķēt, sadusmot blakusmāju iedzīvotājus un noslogot likumsargus, ja Saeima atzīst, ka specializētas smēķētavas ir optimāls variants smēķētāju un nesmēķētāju norobežošanai?
Turklāt arī likumprojekta autora – Veselības ministrijas galvenais arguments, ka apkalpojošo personālu un izklaides vietas darbiniekus nedrīkst pakļaut pasīvās smēķēšanas riskiem, vairs neiztur kritiku. Vai tie darbinieki, kuriem nākas uzkopt Saeimas smēķētavu, ir imūni pret tabakas dūmu kaitīgo ietekmi?
Kārtējo reizi likumdevējs apliecina stūrgalvīgo tendenci aizliegt, nedomājot par sekām. Ar smēķēšanu saistīto problemātiku var risināt arī samērīgi – to pierāda pieeja citās valstīs. Attieksme - Jums, dārgie tautieši, jāsmēķē ārā, pat ja tur ir "riebīgi", mēs kūpināsim dūmus komfortabli, un neviens mūsu netikumu neredzēs – ir vismaz divkosība, ja ne Satversmes 91. pantā ietvertā vienlīdzības principa pārkāpums.