Dziedātāja Agnese Rakovska futūristiskā kostīmā ar lāzeru cimdu rokās konkursā "Supernova" no skatuves stāstīja par mūsdienu tehnoloģijām un to plašajām iespējām, kamēr pati vēl tikko bija viena no sejām pret 5G vērstam aktīvismam. "Amzierīgi," nodomāja mākslīgā intelekta laboratorijas "Cehs.lv" pētnieks Kristaps Āls, kurš šajā nelielajā prāta mežģī saskatīja līdzību ar sabiedrību kopumā.
Tikai nepārprotiet. K. Āla ieskatā, mūsdienu dienaskārtībā ir rezervēta vieta kritikai un izaicinošiem viedokļiem par visu jauno un nosacīti biedējošo. No interneta pārklājuma nobijušies indivīdi ir normāla ekosistēmas daļa, kas ne tikai ļauj jaunās tehnoloģijas aplūkot no citiem rakursiem, bet arī sniedz iedvesmu daļai "Cehs.lv" rakstu. Tāpat būt alternatīvi apdāvinātam vienā vai otrā tematikā nav pretlikumīgi – nav ne vainas, ja daži ļaudis domā, ka Zeme ir plakana. Kaut kādā mērā tas ir pat veselīgi, jo tas ir veids, kā varam ja ne paši kļūt gudrāki, tad vismaz caur savu piemēru izglītot apkārtējos.
Tomēr, lasot kārtējo visādi citādi argumentēto un izsvērto rakstu, cik ļoti mākslīgais intelekts mūs visus paverdzinās un debilizēs, K. Āla ieskatā, dienaskārtībā regulāri trūkst viena būtiska aspekta, kuru
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv