Kad bērns sāk iet skolā, mazkustībā pavadītais laiks palielinās – bērns sēž mācību stundās un sēž, arī pildot mājasdarbus, sēž šķībi, līkām mugurām, sasprindzinātiem kaklu muskuļiem. Visbiežākās problēmas no ilgstošas sēdēšanas ir liekais svars, stājas problēmas, vāji muskuļi un kauli, hronisku slimību attīstības un paaugstināta asinsspiediena risks, uzsver Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti izveidotajā video par fizisko aktivitāšu nepieciešamību bērniem vecumā no sešiem līdz 12 gadiem.

Ir pusaudži, kurus dabūt laukā no mājas, nav joka lieta. Tomēr ir vērts izmēģināt kādu viltību, piemēram, ar slēpņu izvietošanu. Ievieto kārbiņā kādu pusaudzi interesējošu priekšmetu, piemēram, kabatas naudu un izvēlies slēpni mežā, parkā vai dārzā, iesaka fizioterapeits Didzis Lūkins. Pēc tam var nosūtīt GPS kodu uz pusaudža telefonu ar nelielu vietas un slēptuves aprakstu. Šī spēle būs kaut kas līdzīgs geokešingam jeb slēpņošanai.

Slēptuves būs privātas un tās varēs atrast tikai tavs bērns. Šādi pusaudzis būs spiests izkustēties un pavadīt laiku svaigā gaisā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!