Mazo bērnu miega ABC: cik daudz jāguļ un kā to darīt kvalitatīvāk
Foto: Shutterstock
Ne tikai pirmajos dzīves mēnešos, bet arī pirmajos gados miegam ir ļoti liela nozīme bērna attīstībā. Šeit vietā mūžsenā patiesība, ka guļot bērns ne tikai atpūšas, bet arī aug. Kā zināt, ka tavs mazulis noguļ nepieciešamās diennakts miega stundas, noskaidrosi šajā padomrakstu vācelītē no portāla "Cālis" arhīva.

Ja brīžiem liekas, ka pusgadu vecs mazulītis guļ pārāk daudz – tas ir tikai normāli. Tā kā pirmajā dzīves gadā zīdainis attīstās ļoti strauji, arī miega stundām jābūt atbilstoša daudzuma. Pēc tam, kad bērns sasniedzis mazuļa vecumu, var domāt par vienas diendusas ieviešanu, bet pēc tam – par diendusas atcelšanu pavisam. Piemērus vienkāršam dienas režīmam atradīsi rakstos zemāk, kas pielāgoti katra vecuma mazuļiem un mazajiem bērndārziekiem.

Tāpat ne mazāk svarīgi ir atcerēties, ka, lai iemigšana nevilktos stundām, bet pats miegs būtu kvalitatīvs, noderīgi ieviest ikvakara rituālus. Pirms gulēšanas bērnam noteikti nevajag sarīkot trakojošu ballīti, bet gan mierīgi palasīt kopīgi vakara pasaku vai ieaijāt ar šūpuļdziesmu. Šajā rakstā atradīsi četras iemidzināšanas metodes, kas mazulim palīdzēs labāk iemigt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!