karjera darbs koronavīrusa pandēmija covid-19 izdegšana stress veselība attālinātais darbs
Foto: Shutterstock
Pilnas slodzes darbs attālināti un tiešsaistē daudziem pandēmijas laikā kļuvis par ikdienu. Un, lai arī, pirms uzsākām cīņu ar koronavīrusu, daudziem tiešsaistes darbs jau bija normāla ikdiena, tikai daļa bija pilnībā gatavi pāriet attālinātā darba režīmā, bet citi vēl aizvien mēģina pielāgoties un iemācīties jaunos dzīves apstākļus.

Nevar noliegt, ka attālinātajam darbam ir arī savas priekšrocības, piemēram, vari strādāt ērtā mājas apģērbā, un ledusskapis ir vien dažu soļu attālumā, tomēr darbam tiešsaistē ir arī ļoti daudz izaicinājumu. Kā mājās rast vietu darba zonai, kā nodalīt darba telpu (arī laiku) no privātās, bērnu skološanās mājās un nereālas gaidas no darba un klientiem par mūsu pieejamību. Papildus tam ir nebeidzamas tehnoloģiju problēmas – slikts Wi-Fi, skaņas un savienojuma problēmas, kas šķietami parādās tikai tad, kad paredzēta svarīga tiešsaistes tikšanās.

Visas šīs pieredzes var izraisīt lērumu simptomu, piemēram, nogurumu, galvassāpes, trauksmi, raudulību, pastiprinātu sevis nosodīšanu, atpalikšanu darbā veicamajos pienākumos un sliktu dūšu ikreiz, kad izdzirdi kādu sakām ''Zoom''. Šāda pieredze iesaukta par ''Zoom'' nogurumu vai tiešsaistes izdegšanu, portālā ''Psychology Today'' skaidro klīniskais psihologs, autors un pasniedzējs Džo Olivers.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!