Posta attiecības un veselību – kā atpazīt un uzveikt hronisku stresu
Foto: Shutterstock

Lai stress ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, nav šaubu, ka pārlieku augsts tā līmenis var izraisīt kā hroniskas problēmas fiziskajā veselībā, tā arī atstāt nospiedumus garīgajā veselībā. Bieži vien šie nospiedumi sāk krietni traucēt ne tikai tevi pašu, bet arī apkārtējos. Kā saprast – stresa patiešām ir par daudz?

Saskaroties ar potenciālajiem draudiem, smadzenes bieži reaģē ar "cīnies, bēdz vai sastingsti" reakciju, skaidro portāls "Health". Ķermenis sagatavojas darīt visu, lai situāciju pārdzīvotu. Šī reakcija nudien ir svarīga briesmu gadījumos, taču citkārt ķermenis to izmanto pārmērīgi.

Tiesa, dažādi cilvēki stresā reaģē pilnīgi atšķirīgi. Kamēr kāds stresa ietekmē nespēj aizmigt, cits guļ saldā miegā, taču stress atspoguļojas ikdienā, esot aizmāršīgam vai viegli aizkaitināmam.

skaidro Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), stresa situācijās asinīs ieplūst adrenalīns, tādēļ paaugstinās asinsspiediens, arī sirdsdarbība, asinis atplūst no iekšējiem orgāniem un pieplūst smadzenēm un muskuļiem, asinīs paaugstinās glikozes daudzums, kas dod enerģiju, muskuļi saspringst, aktivizējas dažādi psihiskie procesi – uzlabojas koncentrēšanās un atcerēšanās spējas, domāšanas procesi kļūst ātrāki un plašāki, pastiprināti izdalās endorfīni – "laimes hormoni", kas rada labsajūtu.

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!