Nomāktība un depresija
Vairumam antidepresantu ir svara pieaugumu veicinošas blaknes, tāpēc pirms to lietošanas no ārsta noskaidro visu pieejamo informāciju par zālēm.
Tiesa, arī tad, ja īpašus medikamentus depresijas ārstēšanai nelieto, nomāktais garastāvoklis tik un tā var veicināt lieko kilogramu uzkrāšanos.
Klīniskie pētījumi liecina, ka skumjas un nomāktība liek mums ēst vairāk, kā arī izvēlēties neveselīgāku pārtiku, tā cenšoties mazināt slikto noskaņojumu.
Hormonālais līmenis
Ja dzīvo veselīgi, bet no liekajiem kilogramiem nespēj atbrīvoties, pārbaudi savu hormonālo līmeni, kā arī to, vai ikdienā lietotie medikamenti vai uztura bagātinātāji nerada tā disbalansu!
Iespējams, ikdienā lietotas zāles var kaitēt arī vielmaiņai vai ievērojami palielināt apetīti, brīdina mediķi.
Lēna kuņģa un zarnu darbība
Kā informē speciālisti, neregulāra vai aizkavēta vēdera izeja nereti ir iemesls lieko tauku uzkrāšanai, kā arī dažādām veselības problēmām, organismā vairojoties toksīniem.
Lai uzlabotu vēdera darbību, lieto probiotikas un uzņem pietiekamu šķiedrvielu un šķidruma daudzumu ikdienā!
Tavam organismam trūkst noteiktu uzturvielu
Magnija, dzelzs un vitamīna D trūkums kaitē imūnsistēmai, palēnina vielmaiņu, kā arī rada nogurumu. Kompensējot to trūkumu, maldīgi ceram pašsajūtu uzlabot ar saldumiem un neveselīgām uzkodām, kas likumsakarīgi rezultējas liekajā svarā.
Lai no tā izvairītos, pārliecinies, ka ikdienā uzņem nepieciešamās uzturvielas ar veselīgiem produktiem!
Tu noveco
Gadiem ejot, vielmaiņa palielinās. Efektīvākā formula pret liekajiem kilogramiem pēc 30 gadu vecuma sasniegšanas ir vairāk kustību un mazāk kaloriju. Tāpat ieteicams palielināt olbaltumvielu, bet samazināt ogļhidrātu daudzumu uzturā.