Vai vārdam 'diētisks' var likt vienlīdzības zīmi ar vārdu 'veselīgs'?
Foto: Shutterstock
Veselīgs dzīvesveids mūsdienās ir gan modes vārds, gan nopietni ievēroti principi, izvērtējot gan savas fiziskās aktivitātes, gan ēdienkarti. Uztraucoties par kaloriju daudzumu ēdienā, daļa cilvēku izvēlas diētiskos produktus, tāpēc vēlējāmies noskaidrot, vai diētisks vienmēr ir arī veselīgs. Konsultē uztura speciāliste Ksenija Andrijanova.

Cilvēki, kuri uztraucas par savu svaru vai cenšas ievērot veselīga dzīvesveida pamatprincipus, vienmēr ir bijusi jutīga mērķauditorija, kas pievērš uzmanību visam, kas tieši vai netieši norāda uz svara samazināšanu – diētu. Dažu produktu ražotāji manipulē ar šo jēdzienu, pamatoti un nepamatoti saucot savus produktus par diētiskiem. Patērētājam uzreiz rodas asociācijas – "diētisks – veselīgs, diētisks – neveicinās svara pieaugumu". Kā ir patiesībā?

Ir daudz diētisku produktu piedāvājumu, bet nekur nav norādīta diētiska produkta precīza definīcija. Medicīnā ar vārdu savienojumu "diētisks produkts" saprot tās produktu grupas, kuras ir domātas cilvēkiem ar specifiskām slimībām (cukura diabēts, celiakija, gremošanas sistēmas saslimšanas) vai specifiskai cilvēku grupai (piemēram, zīdaiņu pārtika).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!