Sabiedrībā valdošā skaistuma kulta ietekmē teju katra no mums vēlas lepoties ar slaidu un tvirtu ķermeni. Gadījumā, ja kārotās formas neizdodas iegūt ar veselīgu uzturu un fiziskajām aktivitātēm, visbiežāk pietrūkstot gribasspēkam veselīgo dzīvesveidu pārvērst par neiztrūkstošu ikdienas sastāvdaļu, talkā diemžēl nereti nāk dažādas brīnumdiētas un citas metodes, kas sola strauju liekā svara zudumu.
Neraugoties uz pieejamo informāciju par to kaitīgumu, populāri joprojām ir dažādi tievēšanas līdzekļi uztura bagātinātāju formā. Šai sakarā konsultējāmies ar dr.med. dietoloģi Lailu Meiju, noskaidrojot, kādi ir izplatītākie tievēšanas līdzekļi un kādas sekas tie spēj nodarīt mūsu organismam.
Dietoloģe Laila Meija uzsver, ka uztura bagātinātāji nav medikamenti, kas vairākos posmos tiek pārbaudīti pirms to reģistrācijas. Un, tā kā šī uztura bagātinātāju analīze netiek veikta, tātad nav garantijas ne to iedarbībai, ne efektivitātei, ne iespējamām sekām. Tāpat dietoloģe vērš uzmanību arī uz uztura bagātinātāju aktīvo vielu daudzumu, jo nav garantijas, ka uz etiķetes norādītais aktīvās vielas daudzums atbilst patiesajam.