peldēt, peldēšana, slīkšana, krampis
Foto: Shutterstock

Kad peldoties kājā iemetas krampis, dažs, nezinot, kā rīkoties, krīt panikā, kas situāciju padara daudz ļaunāku – nervozi kulstoties ūdenī, cilvēks var sarīties ūdeni un noslīkt. Kāda būtu pareiza rīcība šādā situācijā un kāpēc krampji vispār iemetas, portālam VIŅA skaidro speciālisti.

Par krampi sauc pēkšņu, sāpīgu, no gribas neatkarīgu muskuļu spazmu jeb saraušanos. Visbiežāk krampis iemetas apakšstilbā vai kājas pirkstos.

"Galvenais šādā situācijā ir mēģināt saglabāt mieru. Visbiežāk krampi sarauj tikai vienā ekstremitātē, parasti – kājā. Tā kļūst kustēties mazspējīgāka, bet pārējām ekstremitātēm jau nekas nekaiš. Izmantojot tās un, ja iespējams, iesaistot arī krampja skarto ekstremitāti, vienkārši jāpeld krasta virzienā. Jāmēģina sasniegt vieta, kur var nostāties uz ūdenstilpnes dibena vai ar rokām pieturēties pie kaut kā, piemēram, laipas. Ja cilvēks neuztraucas, nekas briesmīgs nevar notikt. Kāja mazliet pasāp un pēc laika velkošā sajūta pati no sevis pāriet. Parasti krampis nemoka ilgāk par minūti," saka ģimenes ārsts, klīnikas "Alma" vadītājs Andris Lasmanis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!