Pēc 48 bezmiega stundām cilvēks ne vien zaudē uzmanības un koncentrēšanās spējas, bet ar grūtībām veic pat elementāras darbības, piemēram, runā vai raksta, secināts Latvijas Psihiatru asociācijas (LPA) un Rīgas Pedagoģijas un vadības akadēmijas veiktajā eksperimentā. Eksperimenta laikā novērotas arī būtiskas izmaiņas cilvēka organisma darbībā.
"Mūsdienās, kad arvien vairāk cilvēku savas miega stundas nereti ziedo mācībām, darbam un aktīvai sabiedriskajai dzīvei, miega trūkums kļūst par arvien aktuālāku problēmu gan Latvijā, gan pasaulē. Pat, ja sākumā var šķist, ka sešas stundas miega ir gana, negulētās stundas ar laiku par sevi liek manīt un postoši ietekmē mūsu ikdienas dzīves kvalitāti," eksperimenta nepieciešamību skaidro LPA prezidents Elmārs Tērauds.
Viņš uzsver, ka šāds eksperiments apliecina, cik būtiski miegs ietekmē mūsu dzīvi un veselību. Miega trūkums neļauj pilnvērtīgi veikt šķietami ikdienišķas lietas un uzdevumus, turklāt nereti apraud pat cilvēka dzīvību. " Ne velti mēdz teikt, ka neizgulējies cilvēks pie transportlīdzekļa stūres ir tikpat bīstams kā autovadītājs alkohola reibumā," piebilst Tērauds.