Jāatceras, ka Ziemassvētki un Jaunais gads nav ražas novākšanas svētki vai pēdējais vakarēdiens. Tie ir svētki, lai mēs apstātos, atpūstos no ikdienas un izbaudītu laiku kopā ar saviem mīļajiem. Protams, arī baudītu svētku mielastu. Taču, liekot uzsvaru uz vārdu baudīt, kas nozīmē ēst lēnām, izgaršojot katru kumosu un apstājoties, pirms ēdiens jau sprūst rīklē. Lielākā kļūda ir gaidīt svētkus ar domu, ka būs jāpārēdas. Baidoties pārēsties, tu visticamāk panāksi tieši pretēju efektu. Kā to nepieļaut, skaidro uztura speciāliste Evas Kataja.
"Jau laicīgi jāsamierinās ar situāciju, ka svētku dienās ēdiens būs visapkārt un visticamāk tu arī apēdīsi mazliet vairāk, bet tas nenozīmē, ka ir jāēd visu laiku. Mēģini lielāku uzmanību vērst uz citiem svētku elementiem, nevis koncentrēties tikai uz ēdienu. Tad arī nevajadzēs nekādus citus palīglīdzekļus, lai mazinātu apetīti. Ja šos principus ievērosi, tad nebūs svētkos obligāti jāgrauž tikai svaigi burkāni, mandarīni vai salāti, bet varēsi arī apēst ceptu kartupeli, karbonādi un pa kādam pīrāgam vai saldajai maizītei bez bažām par pārēšanos vai to, ka nevarēsi apstāties," iesaka uztura speciāliste.
Ēdienu sastāva analizēšanu, uztraucoties par kalorijām, tauku procentiem un olbaltumvielu daudzumu, speciāliste rosina svētkos aizmirst, ņemot vērā tikai pašu svarīgāko nosacījumu – jāuzmanās, lai svētku svinēšana ar cepešu baudīšanu neievelkas divu nedēļu garumā, jo tad gan var iedzīvoties paliekošās sekās tauku uzkrājumu veidā.