Latvijā diētas sāk aizstāt veselīgs uzturs. Speciāliste skaidro atšķirības
Foto: Shutterstock
Lai gan regulāri tiek izgudrotas arvien jaunas diētas, kas sola ātru un vieglu rezultātu, un šķietami tās ir iecienījuši daudzi, Latvijā diētu popularitāte mazinās, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss". Dati rāda, ka Latvijā vien katrs sestais iedzīvotājs mēdz ieturēt diētu. Turklāt, ja 2016. gadā diētas mēdza ieturēt teju piektdaļa (18 procenti) aptaujāto, tad 2017. gadā – par procentu mazāk jeb 17 procenti, un šogad tie ir 16 procenti.

Latvijas Diētas un Uztura speciālistu asociācijas vadītāja, diētas ārste Lolita Neimane norāda, ka sabiedrībā valda dažādas izpratnes par vārdu "diēta" – vienam tas ir īstermiņa risinājums straujai novājēšanai, – šādos gadījumos cilvēki sāk meklēt dažādus risinājumus, ko mēdz dēvēt arī par "modes diētām" – Keto diēta, Montinjaka un Dikāna diētas ir tikai dažas no tām. Savukārt citam tas ir dzīvesveids, kad ikdienā tiek piedomāts pie veselīga, sabalansēta uztura. Pozitīva tendence, kas kļūst arvien izplatītāka, ir cilvēku izvēle ātro "modes diētu" vietā labprātāk interesēties par veselīgu uzturu ikdienā. "Apotheka" pārstāvji norāda, ka pēdējo gadu laikā samazinājies arī pieprasījums pēc dažādiem notievēšanas līdzekļiem.

"Mana Aptieka" farmaceite un Tukuma Centra aptiekas vadītāja Agnese Ritene uzver, ka neveselīgo diētu popularitātes kritums ir pozitīvs indikators sabiedrības veselīgumam. "Fakts, ka jau divus gadus pēc kārtas kaut vai nedaudz samazinās to cilvēku skaits, kuri ietur neveselīgas diētas, liek domāt, ka cilvēki kļūst arvien zinošāki un izvairās riskēt ar savu veselību. Ir apsveicami neļauties ātro diētu vilinājumam, bet tā vietā ievērot veselīgu dzīvesveidu ikdienā – sekot līdzi savām fiziskajām aktivitātēm un piedomāt pie uztura."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!