Iedvesmojoties no "Woman's Day", piedāvājam iepazīties ar vairākiem greiziem uzskatiem par veselības uzturēšanu un labsajūtas nodrošināšanu ziemas mēnešos. Tā kā ziemā ir aukstāks un tumšāks, cilvēki mēdz justies sliktāk un vairāk gulēt. Vai patiešām ziemā mums nepieciešams vairāk miega, vai aukstums liek mums slimot biežāk?
Ziemas mēnešos cilvēks ir brīvs no alerģijām
Ziema ļaudīm, kas cieš no alerģijām, var nozīmēt gan pozitīvas, gan negatīvas pārmaiņas. Tiem, kam alerģisku reakciju izraisa ziedputekšņi, ziema patiešām var būt patīkams gadalaiks. Tomēr, ja tavs organisms nepanes alergēnus, kas parasti atrodas iekštelpās, piemēram, dzīvnieku blaugznas vai putekļu ērcītes, situācija var pasliktināties
Ilgi atrodoties laukā, tu saaukstēsies
Izrādās, ka došanās laukā (jā, arī tad, ja neesi līdz galam izžāvējusi matus) ir ļoti labs līdzeklis, lai sevi pasargātu no saaukstēšanās. Patiesībā nosalšanai nav nekādas saistības ar saaukstēšanos. Šo slimību izraisa vīrusi vai baktērijas, ar ko cilvēki ziemas mēnešos saskaras biežāk. Iemesls tam ir ciešie kontakti, kas rodas no atrašanās iekštelpās. Tas nozīmē, ka atrašanās ārpus telpām samazina iespējamību, ka saskaries ar slimību izraisošajiem vīrusiem.
C vitamīns tevi pasargās no saaukstēšanās
Lai arī C vitamīns patiešām ir ļoti vērtīgs un tavam organismam nepieciešams, nepieņem, ka tas atrisinās visas tavas problēmas. Ja tavs dzīvesveids un paradumi nebūs veselību veicinoši, viens pats C vitamīns tevi neglābs. C vitamīns palīdzēs labāk uzsūkties dažādām minerālvielām, piemēram, dzelzij. Tāpat tas spēj aizsargāt šūnas no bojājumiem, ko var radīt brīvie radikāļi, toksīni un ārējās vides piesārņojums. C vitamīns cilvēka organismā piedalās arī kolagēna sintēzes procesā. Tā ir būtiska asinsvadiem, kauliem, saitēm un cīpslu struktūrām. C vitamīns stiprina asinsvadu sieniņas, veicina brūču dzīšanu un aizkavē iekaisumu rašanos.
- Vairāk par C vitamīna ietekmi uz veselību un produktiem, kur tos meklēt, lasi šajā rakstā.
Ēd vistas buljonu un nesaslimsi
Vistas buljonam patiešām piemīt pozitīva ietekme uz imūnsistēmu, turklāt karsti dzērieni, buljoni un zupas var samazināt saaukstēšanās un gripas simptomus, samazinot kakla sāpes. Jau rakstījām, ka zupas var palīdzēt arī tāpēc, ka ļauj uzņemt organismam nepieciešamo enerģiju, šķidrumu un uzturvielas, kas palīdz cīnīties ar slimību izraisītājiem. Tiesa, ne visas zupas tavu veselību ietekmēs vienlīdz pozitīvi. Vairāk par zupām un to ietekmi uz veselību lasi šajā rakstā.
Aukstā laikā nodarboties ar sportu nav ieteicams
"Ja visu dara pareizi, skriešana ziemā stiprina veselību, palīdz uzturēt formu un dod daudz prieka," iepriekš ir skaidrojusi sporta ārste Laila Ušacka. Viņa norāda, ka skriešana ziemā ir ļoti būtiska, ja vēlies sasniegt labus rezultātus skrējienos vasarā. Tie, kas pamostas pavasarī, kad nokūst sniegs, un tēmē uz maratonu, jau ir nokavējuši un uz labiem rezultātiem var necerēt. Tāpēc ziemas skrējēji ir ieguvēji, jo, sākoties aktīvajai sezonai, viņi jau ir gatavi pirmajiem startiem.
Ziemā nepieciešams vairāk miega
Būtībā nepastāv iemesls, kura dēļ ziemā vajadzētu gulēt vairāk. Turklāt cilvēki, kas guļ vairāk nekā viņiem nepieciešams, ļoti bieži nākamajā dienā jūtas noguruši un miegaini. Tā vietā, lai gulētu vairāk, padomā par to, kā uzlabot miega kvalitāti. Būtiski ir, piemēram, pirms miega nelietot alkoholiskos dzērienus. Tāpat ir būtiski pievērst uzmanību arī miega higiēnai. Vairāk par to, ko darīt, lai vienmēr būtu moža un izgulējusies, lasi šajā rakstā.