Instagram influenceris
Foto: Maddi Bazzocco / cc
21. gadsimtā sociālie tīkli ir lieliska vieta, kur gan dalīties, gan meklēt ieteikumus jebkādā dzīves jomā, tostarp par veselīgu dzīvesveidu. Tāpat katru dienu arvien vairāk pieaug tā dēvēto influenceru (iedvesmotāju, viedokļu līderu) ietekme uz viņu sekotājiem, tomēr ne visi no tiem ir savas pārstāvētās jomas speciālisti ar nepieciešamo izglītību vai sertifikātu. Tāpēc šķietami neatbildēts paliek jautājums – vai influenceru publicētajam saturam drīkst ticēt?

Raidījumā ''''Viņa'' skaidro'' diētas ārste Lolita Neimane jau vērsusi uzmanību uz to, ka veselīgs uzturs un uzturs kopumā nav nemaz tik vienkāršs, kā tas, iespējams, izskatās sociālajos tīklos un tīmeklī kopumā. Viņa, domājot par uzturu, izsaka salīdzinājumu ar matu krāsas iegādi – jebkurā veikalā mēs varam izvēlēties sev šķietami tīkamāko matu krāsu, taču nekad nav iespējams pateikt, vai uz paciņas atainotais atbildīs reālajam rezultātam. Tāpēc, lai izvairītos no neviendabīga vai nesmuka matu krāsojuma mājas apstākļos, vislabāk ir doties pie friziera. Tāpat ir ar ieteikumiem veselīgam uzturam.

Izlasot kāda ieteikumus par svara zaudēšanu kādā no sociālajiem tīkliem, viss var šķist tikpat vienkārši kā matu krāsas iegāde. Taču viedokļu ir ļoti daudz, kā arī daļa no tiem ir savstarpēji pretrunīgi, kas rada apjukumu un dažādus jautājumus – kam ticēt? Tāpat avots var šķist uzticams vai atspoguļotā informācija var tikt balstīta uz it kā veiktiem pētījumiem, kas arī rada papildu uzticamības sajūtu, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka patiesi uz šo konkrēto avotu var paļauties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!