sieviete miegs nogurums spilvens gulta
Foto: Shutterstock
Cilvēks miegā pavada teju trešdaļu mūža. Miegam un tā kvalitātei pēdējo gadu laikā pievērsta pastiprināta uzmanība, galvenokārt tādēļ, ka ar miega traucējumiem saskaras vismaz trešdaļa cilvēku. Kas pie tā vainojams? Galvenokārt tas ir mūsdienu dzīves temps, stress un arī bezatbildīga attieksme pret kārtīgu izgulēšanos.

Kā liecina Hārvardas Universitātes aptauja, ASV darba devējiem darbinieku miega traucējumu radītās veselības problēmas gadā izmaksā vidēji 63,2 miljardus dolāru (aptuveni 57,70 miljardus eiro) un uz katru darbinieku tiek zaudētas vidēji 11 darba dienas. Japānā, kas arī ir viena no pasaules "negulētāju nācijām", bezmiegs ik gadu rada zaudējumus teju 3 procentu apmērā no IKP.

Senajā jokā par izgulēšanos kapā ir liela daļa patiesības, jo miega trūkums saīsina dzīves ilgumu un drastiski ietekmē arī tās kvalitāti. Miega pētnieks Metjū Volkers (Matthew Walker), pasaules bestsellera "Why We Sleep?" autors, savā "TED" runā "Miegs ir tava superspēja" uzsver, ka miegs nav greznība, bet gan bioloģiska nepieciešamība un dabas dots risinājums ilgākai dzīvei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!