rīts modinātājs
Foto: Shutterstock
Klasiska situācija daudzās mājās: tu bezrūpīgi izbaudi saldo sapnīti, kuru pēkšņi iztraucē diezgan griezīga modinātāja skaņa. Tu paskaties ārā pa logu, bet tur vēl aizvien ir piķa melna tumsa. Vai modinātājs "sajucis prātā"? Nē, mīļais draugs, tā izskatās dzīve vēlajā rudenī un ziemā. Ja salīdzinām ar vasaru, saule lec salīdzinoši vēlu, tāpēc izrāpšanās no gultas un iesoļošana aukstajā tumsā daudziem sagādā divtik lielākas problēmas.

Kā portālam "Popular Science" norādījis miega ārsts no Amerikas Miega asociācijas Nīls Klains, spilgtā gaisma ļoti spēcīgi ietekmē cilvēka bioloģisko pulksteni. Proti, tieši saules stari, kas iespīd pa logu, liek ķermenim saprast, ka ir laiks mosties jaunajai dienai. Kā skaidro eksperts, mirklī, kad gaisma pārslīd mūsu acīm, tiek raidīti signāli suprahiazmātiskā kodola virzienā, kas palīdz kontrolēt miega-nomoda ciklus.

Dienām kļūstot īsākām, mūsu rīti zaudē tik ļoti svarīgo sastapšanos ar saules gaismu, tāpēc pamošanās ir apgrūtināta. Tas nozīmē, ka mums nedaudz vairāk jāpacenšas, lai paspētu uz darbu laikā vai kaut izrāptos no gultas un sagatavotu darbagaldu pienākumu veikšanai. Te, lūk, daži ieteikumi, ar kuru palīdzību to panākt būs vienkāršāk!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!