Kāpēc sirds 'skrien', un kā to ietekmē keto diēta? Pieci jautājumi par ķermeņa motoru
Foto: Shutterstock

Sirds un asinsvadu slimības ir pirmajā vietā starp nāves iemesliem Latvijā. Vislabāk šīs grūtības laikus pamanīt un ārstēt, bet ieteicamāk – jau parūpēties par profilaksi, lai tās nerastos. Pievēršoties sirds un asinsvadu veselības jautājumiem, "Delfi.lv" uzdod lasītāju jautājumus Kuldīgas slimnīcas kardioloģei Anitai Sirenko.

Lasītāja jautājums: Kas ir sinusa aritmija un vai par to jāsatraucas? Saprotu, ka bērniem tā var būt, bet pieaugušajiem? Kas to var izraisīt un vai jāpievērš uzmanība un jāiet pie kardiologa?

Sinusa aritmija ir neregulārs sinusa ritms. Tā ir norma bērniem un jauniem, veseliem pieaugušajiem un ir saistīta ar elpošanu. Tā liecina par veselu sirdi. Ieelpojot sirdsdarbības frekvence pieaug, izelpojot – samazinās. Cilvēks parasti to nejūt. Retāk sinusa aritmija veselam cilvēkam var nebūt saistīta ar elpošanu, bet vecāka gada gājuma cilvēkiem, parasti pēc 50 gadu vecuma, šāda sinusa aritmija, kas nav saistīta ar elpošanu, pati par sevi nav bīstama, taču jāpievērš uzmanība sirds veselībai, sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, asinsspiedienam, holesterīnam, cukura līmenim asinīs un citiem rādītājiem. Šāda sinusa aritmija var norādīt uz sinusa mezgla elektriskās aktivitātes izmaiņām, kas laika gaitā var sākt izpausties un radīt sūdzības. Ja rodas šaubas, vienmēr iespējams vērsties gan pie ģimenes ārsta, gan pie kardiologa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!