Psihoterapeites ieteikumi cīņai ar pavasara emocionālo nogurumu
Foto: F64
Pavasaris daudziem nāk ar nogurumu, nespēku un miegainību. Lai atgūtu dzīvesprieku, ir svarīgi izprast, kas ir izsīkuma iemesls un secīgi, izmantojot vienkāršas metodes, atgūt patīkamās emocijas. Ārste psihoterapeite Laura Valaine iesaka septiņas vienkāršas metodes cīņai ar pavasara emocionālo sagurumu.

Kad runa ir par emocionālu nogurumu, būtiski atrast tā cēloni. Biežākie pavasara noguruma cēloņi ir enerģijas rezervju iztukšošana ziemas mēnešos. Tā kā ziemā mūsu platuma grādos ir mazāk saules, mēs biežāk uzturamies iekštelpās, mazāk kustamies, ēdam neveselīgāk un retāk socializējamies. Šī ziema daudziem nāca ar finansiāliem izaicinājumiem, radot pamatīgu emocionālo spriedzi. Kāds jūtas izdedzis darbā, jo atvaļinājums paredzēts tikai vasarā, bet visu ziemu bijusi liela slodze, citam rudenī un ziemā saasinās hroniskas veselības problēmas.

Saprotot, kādēļ nogurums radies, var sākt meklēt īsto pieeju tā mazināšanai. Ar nepareizu pieeju nogurums kļūs tikai lielāks! Ja tas rodas pārpūles dēļ, nebūtu prātīgi savu ķermeni papildus noslogot ar intensīviem treniņiem, aktīvu socializēšanās programmu vai vairākiem jauniem hobijiem. Šādā situācijā uzsvars jāliek uz atslodzi. Savukārt nogurums, kas radies no izolēšanās, mazkustības, "iesēdēšanās" mājās, prasa aktīvāku rīcību. "Rimi" labsajūtas eksperte, ārste psihoterapeite Laura Valaine iesaka septiņas vienkāršas metodes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!