Sešas idejas, kā izvairīties no mazkustīguma ikdienā un gūt enerģiju
Foto: Shutterstock

Mazkustīgums ir viens no cēloņiem dažādām nopietnām slimībām visā pasaulē. Kustība ir ne vien veselības priekšnoteikums, bet arī prieka avots. Ieviešot ikdienā mazas izmaiņas, soli pa solim var pierast pie aktīva dzīvesveida, kas sniedz gan enerģiju, gan dzīvesprieku, turklāt izmantojot tehnoloģijas savā labā, lai kustības būtu samērīgas ar paša iespējām. Viedtehnoloģiju zīmola "Garmin", pārstāvis Dmitrijs Ļisicins un "DCH Studijas" fitnesa treneris Ralfs Upmanis piedāvā sešas idejas, kā kļūt aktīvam ikdienā.

"Pirms dažiem gadiem veiktā starptautiskā pētījumā zinātnieki secinājuši, ka pasaulē katrs trešais iedzīvotājs ir mazkustīgs, kā rezultātā ik gadu no mazkustīguma izraisītām kaitēm mirst 5,3 miljoni iedzīvotāju. Īpaši bēdīgi rādītāji ir 13 līdz 15 gadus veciem pusaudžiem, no kuriem gandrīz 80 procenti ir ar izteikti zemu fizisko aktivitāti. Arī Latvijas rādītāji liecina, ka vairāk nekā 30 procenti iedzīvotāju kustas pārāk maz, tā apdraudot savu veselību," uzsver "Garmin" pārstāvis Ļisicins, skaidrojot, ka no mazkustīguma palīdz izvairīties ne tikai sporta zāle, bet pat mazas izmaiņas ikdienā, padarot to aizvien aktīvāku.

"Lai saglabātos kustību prieks, ir svarīgi nepārpūlēties. Tādā gadījumā ir būtiski sekot līdzi savai sirdsdarbībai, ko jaunākās viedierīces dara, lasot pulsu no plaukstas locītavas un pat brīdinot, kad jāsamazina temps, ja cilvēks kustas pārāk ātri iecerētajai distancei."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!