Bieži vien iemesls, kādēļ fitnesa nodarbībām, skriešanai vai citai fiziskai aktivitātei tiek mātas ardievas, ir tāds, ka gaidītā rezultāta kā nav, tā nav. Lai kāds būtu bijis mērķis – atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, iegūt muskuļotu augumu vai lapsenes vidukli, cilvēkam savi pūliņi jau tā noslogotajā ikdienā sāk šķist bezjēdzīgi un viņš padodas. Bieži vien kārotā rezultāta ceļā stāv tikai viena neliela kļūda. Lūk, izplatītākie no misēkļiem treniņu gaitā!
Mēģināt iegūt slaidu vēderu, veicot 'presīti'
"Presīte" ir labs veids, kā stiprināt vēdera muskuļus, taču ar šo vingrojumu nav iespējams nodzīt tauku "riepiņu", kas apjož vēderu. Muskuļi tauku slāņa dēļ gluži vienkārši nebūs ieraugāmi. Lai atbrīvotos no "riepiņas", ir nepieciešama kardioslodze, piemēram, skriešana.
Pavirši izpildīt vingrojumus
Katru vingrojumu jāizpilda maksimāli precīzi, kā rāda treneris vai norādīts aprakstā. Ikviens vingrojums ir vērsts uz noteiktu muskuļu stiprināšanu un mērķu panākšanu. Ja kaut ko dari nepareizi, var sanākt, ka noslogo vai pat pārpūlē pavisam citus muskuļus. Nepareizi izpildot vingrojumu, var pat tikt pie traumām, piemēram, saišu vai muskuļu sastiepumiem, tādēļ visprātīgāk ir vingrot pieredzējuša trenera vadībā, kurš ierādīs, kā vingrojumu veikt pareizi, un raudzīsies, lai nepieļauj kļūdas.
Censties pēc iespējas ātrāk sevi nokausēt
Forsēšana liks aizelsties un diezgan ātri pārtraukt skrējienu. Protams, nevajadzētu ieslīgt arī otrā galējībā – sevi pārlieku žēlot. Sviedriem ir jāizsitas.
Neierobežot ēdienkarti
Uzturā pārāk maz olbaltumvielu
Uzņemt olbaltumvielas svarīgi pirmās pusstundas laikā pēc treniņa, kad muskuļiem steidzami nepieciešami jauni "celtniecības materiāli". Var izdzert proteīnu kokteili vai arī lietot dabiskus olbaltumvielu avotus, piemēram, liesu gaļu vai piena produktus (vēlams – vājpiena, jo papildu tauki fiziskajai formai tikai kaitēs).
Raksta tapšanā izmantota informācija no portāliem Zdorovie.com un Health.com.