Fizioterapeita ieteikumi sportot gribētājiem un iesācējiem, lai muskuļi netiktu pārslogoti
Foto: Shutterstock
Ķermenis un veselība būs pateicīga par apņemšanos sportot, taču bieži vien apņēmība zūd jau pēc pāris nedēļām. Hokeja kluba "Kurbads" fizioterapeits Rolands Admidiņš uzskata, ka vēlme būt aktīvam un sportot beidzas, nepareizi izvēloties aktivitāšu biežumu un intensitāti: "Cilvēkam, kurš iepriekš nav sportojis, nevajadzētu sākt ar smagiem un intensīviem treniņiem vairākas reizes nedēļā, tam nebūs nekādas jēgas – skelets un muskuļi tiks neveselīgi pārslogoti, bet motivācija zaudēta."

Fizioterapeits stāsta, ka cilvēka veselībai atbilstošas intensitātes fiziskās aktivitātes ir kritiski svarīgas, jo īpaši tāpēc, ka mūsdienās tik daudz laika tiek pavadīts sēžot – strādājot, mācoties, atpūšoties, lai gan fizioloģiski ķermenis prasa būt kustībā. Tomēr ir svarīgi atcerēties – lai sportošana būtu veselīga, tā jāsāk pakāpeniski. Vispirms jāsaprot esošā fiziskā sagatavotība – jānosaka ieteicamais sportošanas pulss un jānostiprina dziļā muskulatūra – tikai tad ķermenis ir gatavs intensīvākiem treniņiem.

Arī aptieku tīkla "Apotheka" farmaceite Beāte Kaminska uzsver: "Fiziskajām aktivitātēm jābūt samērīgām, jo katram cilvēkam ir atšķirīgs fiziskās slodzes panesamības līmenis. Pārlieku liela slodze var veicināt disbalansu starp patērēto un iegūto enerģiju aktivitātes laikā, traucēt hormonālo līdzsvaru, kā arī novest pie traumām un pastiprināta noguruma."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!