Katram cilvēkam ir savas izskata un rakstura iezīmes, kas viņu atšķir no citiem, tāpēc uz pasaules nesastapt divus pilnībā vienādus cilvēkus. Vienam patīk dejot zumbu grupu nodarbībās, cits dod priekšroku garu distanču skriešanai vienatnē, bet vēl kāds labprāt izmēģina spēkus komandu un individuālajos sporta veidos. Tas, ka cilvēki ir vienā vecuma grupā, nenozīmē – viņiem būs vienādas vēlmes, un nepatika pret aktivitāti arī samazina potenciālo labumu, ko no tās varētu gūt.
Kā sacījusi fitnesa trenere Beāte Streiķe, jāizmēģina vairāki treniņu veidi un iespējas, lai atrastu sev piemērotāko. Cilvēki nereti izdara nepareizo izvēli, pēc laika atmet tai ar roku, bet sportiskās aktivitātes atceras ar nepatiku. "Tieši tāpēc treniņos svarīgi justies ne tikai fiziski, bet arī garīgi labi. Tas, kā mēs jūtamies, ļoti atspoguļojas mūsu izskatā."
Ja svīšana sporta zālē, skriešana vai joga tev nesagādā prieku, šajā rakstā apkopotas astoņas izklaidējošas aktivitātes, ar kurām aizstāt nogurdinošos treniņus. Savukārt šeit iepazīsties ar dažādiem treniņu veidiem un to, kā tie var palīdzēt cīņā ar lieko svaru.
Ekstraverti cilvēki
Veselīga savstarpēja konkurence ir vērtējama pat ļoti labi, jo šādā veidā cilvēki palīdz viens otram sasniegt pēc iespējas augstākus rezultātus. Kad šķiet – kājas vairs uz priekšu nenes, iespējams, ir tieši nepieciešama draudzīga balss, kas uzmundrina un spēj uzlādēt ar savu enerģiju. Šajā rakstā atradīsi dažādus iemeslus, kāpēc skriešana ar kādu kopā var būt aizraujošāka, nekā sportošana vienatnē.
Sportiskās aktivitātes: ekstraverti cilvēki varētu labi justies dažādu veidi grupu nodarbībās vai sporta veidos, piemēram, volejbolā, pāru tenisā un tamlīdzīgi. Kopīga skriešana un pārgājieni arī nav peļams variants.
Introverti cilvēki
Ja introverts cilvēks izjūt lielu ārējo faktora ietekmi arī fitnesa rutīnā, viņam var rasties vēlēšanās visam atmest ar roku. Iespējams, tieši nodošanās fiziskajām aktivitātēm ir tas dienas brīdis, kad pēc vairāku stundu saskarsmes ar cilvēkiem gribas pilnībā "atslēgt" prātu, bet citu regulāra iejaukšanās ar norādēm vai ierosinājumiem entuziasmu kaut ko darīt slāpē.
Sportiskās akvitātes: introvertiem cilvēkiem vajadzētu pēc iespējas izvairīties no sporta zāļu apmeklēšanas, piemēram, vingrojot mājās vai svaigā gaisā. Ja šī nav opcija, sporta zālē ieteicams likt austiņas, kas citiem norāda, ka neesi ieinteresēta komunikācijas veidošanā. Runājot par sporta veidiem, introverti cilvēki varētu labi justies peldēšanā vai riteņbraukšanā. Tāpat apsverams variants ir arī nūjošana, par ko vairāk vari izlasīt šajā rakstā.
Uz panākumiem vērstie
Ja fiziskās aktivitātes ir vienas intensitātes un nav jūtama solīšu likšana uz priekšu, šie cilvēki var nebūt gana motivēti, kas rada arī nevēlēšanos darboties. Saprotams, šāds raksturojums bieži vien atbilst profesionāliem sportistiem, taču tev nav par tādu obligāti jākļūst, lai saņemtu gandarījumu par panākumu gūšanu.
Sportiskās aktivitātes: iesaistīšanās kādā amatieru komandā vai kolektīvā, treniņu plāna izveidošana, katru reizi pieliekot klāt piecus pietupienus, skriešanas minūti vai nelielu svaru hantelēm. Šiem cilvēkiem nepieciešams nodarboties ar tām fiziskajām aktivitātēm, kuras beigu galā palīdzēs sasniegt rezultātu, piemēram, sacensībās konkrētā laikā noskriet 10 kilometrus.
Radošās personības un dabas mīļotāji
Tieši tāpēc radošajām personībām pēc iespējas vairāk ieteicams meklēt laika pavadīšanas iespējas ārā, kas, tuvojoties vasarai, kļūst aizvien vienkāršāk. Iedvesma radošos cilvēkus var apciemot jebkurā brīdī, taču potenciāli lielāka iespējamība, ka kāda ideja radīsies, vērojot dabu vai cilvēkus ārpus četrām sienām.
Sportiskās aktivitātes: viss ārpus telpām. Kā piemēru var minēt riteņbraukšanu, orientēšanos mežā vai pilsētā, skrituļošanu, arī dārza darbu veikšana ir pieskaitāma pie aktīvas kustēšanās. Ja sportiskās aktivitātes dzīvē nav ieviestas vien tāpēc, lai uzturētu sevi formā, bet samazinātu apkārtmēru, šeit atradīsi septiņas labākās vasaras aktivitātes lieko tauciņu dedzināšanai.
Viegli nogurdināmie un rāmjos ieturētie
Arī šīs iezīmes var ietekmēt to, vai konkrētais aktivitāšu veids būs domāts tieši tev. Piemēram, ja esi no tiem, kas labprāt vienmēr visu pilda noteiktā secībā, uzticas vienam plānam un neatkāpjas no tā ne soli, tad regulāra eksperimentēšana un maiņa var radīt sajūtu, ka nekas netiek izdarīts līdz galam.
Taču ir cilvēki, kuri uz fiziskajām aktivitātēm skatās pilnīgi otrādi. Vienu un to pašu vingrojumu vai lietu atkārtošana šķiet neinteresanta un nogurdinoša – cik tad ilgi var taisīt vienas un tās pašas "presītes" vai peldēt baseinus turpu, šurpu? Viņiem teju vai kā gaiss nepieciešama daudzveidība treniņu plānā, lai turpinātu izmēģināt kaut ko jaunu.
Sportiskās aktivitātes: un nevar teikt, ka viens vai otrs variants būtu labāks, tie vienkārši ir atšķirīgi. Tiem, kuri vēlas pieturēties pie plāna, apsverams variants ir konsultēties ar treneri, kā arī uzticēties standarta kardio treniņiem, piemēram, skriešanai un spēka treniņu atkārtojumam. Turpretī tiem, kuriem ātri kļūs garlaicīgi, ieteicams miksēt dažādus veidus, piemēram, augstas intensitātes treniņus ar deju nodarbībām, bumbas spēlēšanu ar bērniem, kā spēku izmēģināšanu ūdens sporta veidos.