muguras sāpes spranda attālināts darbs veselība
Foto: Shutterstock
Cīņa ar Covid-19 daudziem prasījusi pārkārtot dažādas dzīves jomas, tostarp darbu, to pielāgojot attālinātiem apstākļiem. Dzīvojot un strādājot vienuviet, liela daļa cilvēku gribot negribot paliek vēl mazkustīgāki nekā normālā ikdienā, kas savukārt būtiski ietekmē kā fizisko, tā arī garīgo veselību. Tomēr fiziskajām aktivitātēm nebūt nav jābūt sarežģītām vai laikietilpīgām, lai atsvērtu sēdus pavadīto laiku.

Analizējot attālinātā darba apstākļus, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Vidzemes augstskolas zinātnieki secinājuši, ka liela daļa mājas biroju nav atbilstoši iekārtoti un rada dažādas veselības problēmas, tāpēc īpaši svarīgi ir rūpēties par fiziskām aktivitātēm mājas apstākļos. 35% aptaujāto mājas birojā strādā ilgāk nekā parasti, 40% mazāk nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, bet 25% strādājošo izjūt dažādas ilgstošas sāpes, secināts nupat īstenotajā pētījumā.

"Jaunākie Pasaules Veselības organizācijas ieteikumi sēdoša darba darītājiem paredz piecelties ik pēc 20 minūtēm, pastaigāt un izstaipīties. Jāatceras arī regulāri dzert ūdeni un vēdināt telpu. Ja iespējams, noteikti jādodas pastaigās ārpus mājas," uzsver RSU asistente un P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas fizioterapeite Dace Driba.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!