fitness, sieviete
Modes tendences, mājokļa iekārtojums, brokastu receptes, arī fitnesa treniņi, kurus piekopt sporta zālē – mūsdienās galvenā ideju vācelīte ikdienas gaitām ir tieši sociālie tīkli. Ideju ir tiešām daudz – vietnē "TikTok" fitnesa kategorijai, kas nodēvēta par "FitTok" ir aptuveni 300 miljardi skatījumu. Iespaidīgi, vai ne? Taču vai šie treniņi, vingrinājumi un izaicinājumi ir efektīvi un droši?

Jaunākie pētījumi liecina, ka uz soctīklos pieejamajiem treniņiem jāraugās ar piesardzību. 2023. gada pētījumā, kas publicēts "BMC Public Health", noskaidrots, ka gandrīz trešdaļā no "Instagram" kontiem, kas popularizē "fitspiration", ir publicēta neuzticama informācija, vēsta CNN.

Savukārt analizējot 1000 publikācijas vietnē "TikTok" par uzturu un svara zaudēšanu, tika konstatēts, ka tie satur vēstījumu, ka laba veselība iespējama tikai pie noteikta svara, kā arī slavina svara zaudēšanu. Mērķis iedvesmot cilvēkus kļūt fiziski aktīvākiem ir cēls, taču tieši publicētā satura kvalitāte un precizitāte ir tā, kas raisa bažas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!