Raimonds Gudrups jeb Ray Gudrups, kā teikts viņa "Facebook" profilā, pirms 10 gadiem pameta darbu gūzmu Rīgā un nopirka vienvirziena biļeti uz Meksiku. Tagad, sēžot Rīgas kafejnīcā, viņš to sauc par savu labāko lēmumu, kas ļāvis atklāt pašam sevi, turklāt pēc gadiem, atlaižoties šūpuļkrēslā, netrūks, ko mazbērniem stāstīt. Nesen viņš atgriezies no ekspedīcijas Gvatemalas džungļos, kur divus itāļus vedis atrast senas piramīdas. Tagad Raimonda tuvākais mērķis ir paša sarakstīta un izdota grāmata par piedzīvoto un to, kā ceļošana viņu mainījusi. Tā dienasgaismu ieraudzīšot pirms Ziemassvētkiem.
Savā ceļojumu kartē Raimonds var atzīmēt vai visu Centrālameriku un Dienvidameriku, tāpat arī Eiropu. Uz jautājumu, kurš no šiem ceļojumiem un klejojumiem viņu visvairāk ietekmējis, Raimonds pēc īsām pārdomām atbild, ka vislielāko iespaidu atstājis tieši pārgājiens Gvatemalas džungļos. "Tas bija citāds veids, kā paskatīties uz sevi no malas, pilnīgi ārpus komforta zonas. Tas norūda emocionāli, fiziski, garīgi. Tas ir kaut kas īpašs!
Bet jāsaka arī, ka viens no skaistākajiem un aizraujošākajiem piedzīvojumiem bija laiks, kad pa Meksiku braucu ar "vaboli" ("Volkswagen Beatle"). Tas bija skaists un īpašs laiks. Nezināju, kur aizbraukšu. Braucu ar mašīnu, kas lūza katru otro dienu. Es no mašīnām neko nesaprotu, un tas bija izaicinājums, bet tieši tāpēc arī piedzīvojums. Un, ja man otrreiz būtu iespēja dabūt to pašu mašīnu un es zinātu, ka tā lūzīs katru otro dienu, es noteikti to izvēlētos un brauktu atkal. Tas bija tik piesātināts, košs un interesants piedzīvojums!"
Ceļojumi ir tikšanās
Viena tu nebrauksi!
Ko izdarīt Meksikā?
Nākamais klejojums – Peru
Kā zināms, tiem, kas saslimuši ar ceļošanas bacili, atpakaļceļa vairs nav, un vienmēr pienāk brīdis, kad atkal tiek kalti plāni par jauniem ceļojumiem. Raimonda nākamais mērķis ir Dienvidamerikas valsts, kur viņš vēl nav bijis, – Peru. Nākamgad viņš turp dosies kopā ar draugiem, īstenojot skaidru plānu – izveidot filmu par neskartajām Dienvidamerikas vietām un to iedzīvotājiem. "Peru gribas iepazīt daudz dziļāk – nevis vienkārši uzkāpt Maču Pikču, bet izjust valsts kultūru un vidi. Peru noteikti ir viena no krāšņākajām un interesantākajām valstīm. Tur ir gan kalni, gan senā kultūra, ir arī pludmales un džungļi, pat sniegs. Fascinē, ka tur ir šīs senās kultūras, kas vēl ir saglabājušās sabiedrībā. Brauksim pa kalniem, taisot košu, krāšņu un garšīgu filmu par cilvēkiem un viņu dzīvi, viņu ikdienu un sapņiem. Filma būs domāta televīzijai," par ieceri stāsta ceļotājs. Pašlaik viss vēl esot sagatavošanās fāzē. Nesen tapusi šī projekta "Facebook" lapa "3 vīri Peru", un tiekot meklēti atbalstītāji, lai jau 15. maijā dotos ceļā.
"Līdzi brauks Ritvars Ozoliņš, kas ir ļoti interesants cilvēks, ceļotājs ar atvērtu dvēseli, bet par video un foto atbildīgs būs Kaspars Deleckis. Arī Kaspars ir piedzīvojumu cilvēks. Domāju, ka trijatā radīsim ļoti interesantu filmu." Taujāts, cik viņam svarīgi ir cilvēki, ar ko kopā ceļot, Raimonds atzīst, ka pēc šo gadu pieredzes jau spēj atrast kopīgu valodu ar lielāko daļu cilvēku. "Man šķiet, ka esmu iemācījies pieņemt cilvēkus un ar viņiem sadzīvot, atrast kopīgu valodu. Protams, ļoti daudz ir ietekmējis arī tas, ka šādos braucienos esmu grupas vadītājs. Vai nu visi klausa mani, vai jāatrod iespēja, kā vienoties. Mums taču ir kopīgs mērķis, kāpēc dodamies uz kādu valsti, un līdz tam jau ir izrunāts viss, ko vēlas. Bet, protams, jābūt arī ļoti piekāpīgam pret citiem, ja esi piekritis braukt kopā. Nekad gan nevedu grupas, kas ir lielākas par 8 līdz 10 cilvēkiem, jo citādi ir grūti visu izstāstīt, savākt. Man ir svarīgi viņiem parādīt, piemēram, Meksiku tādu, kā es to esmu iemīlējis. Man ir svarīgi, ka varu viņiem pastāstīt īstu informāciju un ka man tiek veltīta uzmanība, nevis viņi skraida un "čato"."
Sava ceļa meklējumi
Zaudētā saikne ar dzimteni ietetovēta uz rokas
Ierastais trīsstūris
Lielais mērķis – sava grāmata
Pašlaik visas Raimonda domas un darbi savā veidā koncentrējas uz mērķi izdot savu grāmatu.
Grāmata būšot gan elektroniskā, gan drukātā formātā divās valodās – latviski un angliski. "Es izdodu visu pats, un tā būs pieejama "Amazon" tirgū," par plāniem saka Raimonds. "Es zinu, ka kāds liels posms manā dzīvē ar šo grāmatu noslēdzas."
Lai arī grāmata tapusi ceļojot, tie nav ceļojumu stāsti. "Tā nav sakritība, ka vārds "stāsts" un "ceļojums" brīžiem šķiet savstarpēji aizvietojami sinonīmi. Cilvēka dzīvesstāsts ir kā atskaite par viņa ceļojumu dzīves līkločos. Prieki un bēdas, piedzīvojumi un iespaidi atdzīvina jebkuru stāstu, radot to tik īsti dzīvu, ka pats lasītājs to izdzīvo," par topošo grāmatu saka Raimonds. Grāmatas nosaukums jau ir zināms – "It's Time - The Tales of My Nomad Soul" jeb "Laiks iet: manas klejojošās dvēseles pasakas". Tā būšot gatava un visiem izlasāma neilgi pirms Ziemassvētkiem.